9 Saat Boyunca Excel'in Son Sayfasına Girmek İçin Çalıştı!

Microsoft'un Office uygulaması Excel'in son sayfasına ulaşmak isteyen Hunter Hobbs, 3 saatini bu işe harcadı. İşte o ilginç olay...

Microsoft'un Office paketinin en çok kullanılan uygulamalarından Excel, farklı bir olay ile karşımızda. Hesap işerinde veya finansal tablo hazırlamalarında büyük kolaylık sağlayan Excel, pekçok kişinin tercihi olmayı başardı. Sonsuz sütun ve satırın olduğu düşünülen uygulamada, bilinenin aksini ispat etmek isteyen bir kullanıcı vardı.

Hunter Hobbs adlı kullanıcı sonsuz sütun ve satırın olmadığını kanıtlamak için 9 saat boyunca uğraştı ve Excel'in son satırına gelmeyi başardı. H. Hobbs'un deneyine göre Excel'in en al satırı 1.048.576'da bitiyor. Günümüzde firmaların bu kadar çok uzunlukta tablo oluşturmayacağı ortada. Fakat Microsoft yine de işini sağlama alarak Excel'e 1.048.576 satır eklemiş.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.