Android Cihazınızdaki Yazı Stilini Değiştirebilirsiniz!

Android cihazlarınızdaki yazı tipini her modele göre çeşitli yöntemlerle değiştirme imkanı sunuldu.

Telefonlardaki yazı stilleri okuma kolaylığı sağlarken çoğu zaman tasarım açısından oldukça başarılı bir görsellik sunuyor. İşte bu nokta da yazı fontunu değiştirme işlemi için değişik yöntemleri kullanmanız sağlanıyor. Açıkçası tüm akıllı telefonların kendi bünyesinde barındırmış olduğu bir yazı stili mevcut. Fakat bazı durumlarda yeterli mevcut yazı stili yeterli olmuyor.

Cihazınızda bu özellik bulunuyorsa, yapmanız gereken tek şey Ayarlar>Ekran>Yazı Tipi bölümünden dilediğiniz gibi değişiklik gerçekleştirebiliyorsunuz. Samsung kullanıcı iseniz hali hazırda bu özellikler cihazınızda bulunuyordur. Ayarlar>Erişilebilirlik menüsünü takip ederek daha farklı yazı stilleri deneyebilirsiniz.

Eğer bu özelliklere sahip bir cihazınız yok ise bu tarz font değişikliklerini üçüncü parti uygulamaları aracılığıyla gerçekleştirmeniz mümkün. Sizlerde cihazınızda farklılık yaratmak istiyorsanız, buradaki Fontfix uygulaması veya bir başka iFont uygulaması katkılı olacaktır. Bunların tamamen dışında, Google Play Store üzerinden küçük çaplı bir arama yaparak launcher uygulamalarıyla birden fazla font seçimi yapabilirsiniz.

Android cihazınızın yazı tipini değiştirmek için bu uygulamayı indirmek için buraya tıklayınız.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.