Android Office Paketine SD Kart Desteği Geldi

Android için Microsoft Office uygulamalarına yapılan son güncelleme ile birlikte pek çok farklı desteğin sunulduğu görüldü

Android işletim sistemlerinde de Microsoft Office uygulamalarının kullanılabilir hale getirilmesi Office uygulamalarını kullanan ve seven kişiler için oldukça cazip bir seçenek yarattı.

Tablet ve telefonlarda Office programlarını kullanmak isteyen kişiler Microsoft Office paketine tercih edebiliyor. Microsoft tarafından güncelleştirilen ve geliştirilen uygulamalar çok daha kapsamlı ve donanımlı hale getirilmiş durumda. Konu ile ilgili öğrenilen son bilgilerde yeni bir güncellemenin daha sunulduğu ve Android programlarının daha etkin hale getirildiği belirtilirken en çok dikkat çeken özelliklerden bir tanesi uygulamaların artık SD kartlara kayıt yapabilmesi oldu.

SD Kart Desteği Geldi

Güncelleme öncesinde kişilerin yaptığı çalışmaları direk hafıza kartına kayıt edebilmesi mümkün olmazken uygulama tarafından böyle bir destek sunulmuyordu. Fakat yapılan yeni güncellemeler ile birlikte artık kişilerin direk hafıza kartına kayıt yapabilmesi ve bu kayıtları farklı platformlarda da kullanabilmesi mümkün.

Üstelik Android işletim sistemine özel yönelik geliştirilen uygulamalarda parmak ile Word sayfasına yazı yazmak kadar resimler çizmek de mümkün. Bu bakımdan oldukça farklı imkanların kullanılabileceği Office paketi ile kişilere artık çok daha özgür bir seçenek sunuyor. Yapılan açıklamada ilgili özelliğin Android 5.0 ve üst modellerini kapsayacağı belirtilirken kişilerin yeni güncellemeyi alarak bu özelliklerden faydalanabileceği ifade edildi.