Android'in Aylık Kullanımı Ne Kadar?

Android işletim sistemini ne kadar kullanıdığınızı hiç merak ettiniz mi? Android'in aylık kullanım verileri açıklandı.

Hayatımızda büyük yer edinen Android, Kasım ayına ayına ait kullanım verilerine göre Android Marshmallow kullanıcılarının sayısısının gün geçtikçe arttığını gösteriyor. Android 2.2, 2.3, 4.0, 4.1, 4.2, 4.3, 4.4, 5.0, 5.1, 6.0 ve 7.0 sürümlerini kapsayan veriler, aslında Android 6.0 Marshmallow'un kullanıcı sayısının hızlı bir ivme ile zirvede yer aldığı görülüyor.

Son dönemlerde çıkan birçok telefon Android 6.0 güncellemesini almıştı. Merakla gelmesi beklenen güncelleme, kullanıcılar tarafından oldukça beğenilmişti. Öyle ki açıklanan verilerde bunu görmek çokta zor değil.

Verilerin, Ekim ayında paylaşılan verilerle karşılaştırılmasından ortaya çıkan tablo şu şekilde:

Tabloya baktığımızda Android 5.1'in kullanım oranındaki artış, Android 7.0'ın kullanım oranından fazlasıyla yüksek. Bu da demek oluyor ki, orta seviyeli telefonların satışlarının daha çok olduğu.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.