Android'li Cihazınızın Ekranını Yansıtın!

Bilgisayarınız üzerinden Android'li cihazınızın ekranını yansıtmak isteyenler için hazırlanmış.

Çoğu zaman Android'li cihazlarınızın ekranlarını bir PC'de yansıtmak istemiş olabilirsiniz. Bunu yapmanın kolay yolunu gösteriyoruz. Bunu gerçekleştirebilmek için öncelikle Root'lu bir teefona ihtiyacınız olacaktır.

Ancak Root'lamadıysanız endişe etmeyin. Sadece tek yönlü bir çözüm odağı olmadan diğer yollardan da ekranı yansıtmanız mümkün. Bu adım da Root'suz ve Mac adresiniz yok iken nasıl yapabileceğinizi sizlere anlatacağız. Hiçbir kablo gerektirmeyen fakat dezavantajlarını da göz önünde bulundurarak kablolu yöntemden de bahsedeceğiz.

Bir örnek verecek olursak, çekmiş olduğunuz resimlerinizi sosyal medyada paylaşmadan sevdiklerinize göstermek isteyebilir veya telefonunuz için uygulama yazarken sürekli telefon ile uğraşmak istemeyenler için iyi bir geliştirici olarak karşımızda.
Android'li cihazınızı bilgisayara yansıtmanın en basit yolu Chrome Web Tarayıcısından geçiyor. Ve bu sayede telefonunuza herhangi bir program indirmenize de gerek kalmıyor.

Başlamak için şu adımları takip edin
- Google Chrome tarayıcınıza Vysor Chrome eklentisini indirin.
- Telefonunuzu PC'nize bağlamanızı sağlayacak bir USB kablosu.
- USB hata ayıklamayı etkinleştirdiğiniz Android'li bir telefon veya tablet.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.