App Store'da Reklam Gösterimi!

iOS'un uygulama mağazası olan App Store, reklam gösterimine girişti.

Aramalar bölümünde bulunan reklamlar, kullanıcı odaklı reklamlar yer alacak. Dilerseniz nasıl bir görünüm kazanacağına bakalım..

Sürekli aynı çizgide devam eden Apple, reklama karşı ve reklam göstermeme taraftarı olarak kullancı odaklı bir firma olmuştur. Fakat geçtiğimiz aylarda yaptığı bir açıklamada App Store için yeni bir reklam döneminin olabileği sinyallerini vermişti. Yine her zaman ki gibi kullanıcı odaklı reklamlar olarak gelmesi bekleniyor. Bugünden itibaren kullanıcılarının beğenisine sunuldu.

Peki App Store Reklamları Ne Şekilde Görünüyor?

Reklamlar ara bölümünde yer alacaktır. Bir örnek verecek olursak, email yazdığınızda, reklam veren e-mail istemcisi ilk sırada yer alıyor. Ancak ilk sırada yer alan uygulamanın reklam olduğu farklı şekilde görünüyor. Tamamen kullanıcıların yararına kabul edilecek reklamların, düşük seviyde reklamları barındırayacağını tahmin ediyoruz.
Şuan yalnızca Amerika App Store'unda aktif olarak verilen reklamlar, yaın bir zaman içerisinde tüm Dünya genelinde kullanıcılarla buluşacak.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.