Apple Acil durumlar İçin "SOS" Özelliğini Tanıttı!

Apple, en son gelen iOS güncellemesiyle beraber, acil durumlarda kullanılacak SOS isimli yeni acil durum çağrısı özelliğini tanıttı.

iPhone sahiplerinin acil durumlarda kullanacağı son derece mükemmmel ve kullanışlı özellği Apple "SOS" adı altında kullanıcılarıyla buluşturdu. Pek yaratıcı bir isim olmasa da oldukça zahmetsiz bir şekilde acil durum çağrısı imkanı sunmuş.

Bir sonraki iOS güncellemesiyle kullanıma sunulacak özellikten biraz söz edelim. SOS özelliğini kullanmanız gerektiğinde, üst üste 5 defa güç tusuna basarak acil durum çağrısı yapabileceksiniz. Yanlış bir acil durum çağrısını önlemek adına ise "çağrıyı iptal et" seçeneği bulunmakta.

Amerika, Avustralya, Belçika, Brezilya, Kanada, Çin, Fransa, Hong Kong, Hindistan, İtalya, Japonya, Rusya, İspanya ve Birleşik Krallık’ta kullanıma sunulacak olan uygulamanın, ilerleyen zamanlarda diğer ülkelerdeki kullanıcılara da uyarlanması bekleniyor.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.