Apple Uzay Gemisi için Gün Sayıyor!

Apple'ın efsanevi piramitlerine ev sahipliği yapan ünlü toprağı yeni projesiyle bambaşka bir hal aldı.

2017 yılının Ocak ayında kampüsü açmak için gün bekleyen Apple bu proje için 5 milyar dolar harcadı. Apple şirket merkezini taşıması için hazırlamış olduğu kampüse Uzay Gemisi adını verdi.

Yıllardır bir türlü son aşamaya ulaşamayan proje yeni yıl amacına ulaşacak. Maketinden sonra inşaat görüntüleri yavaş yavaş ortaya çıktı. Steve Jobs döneminde tasarım çalışmalarına başlanan kampüs Matthew Roberts'ın drone'uyla çekildi. Çekilen videoda kampüsün son durumu hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Görülen o ki inşaat alanında fazla bir iş kalmamış.

Çalışan birkaç vinç dışında herhangi birşey yok. Apple'ın yukardaki fotoğrafından da anlayacağınız üzere meşhur toprak piramidi de manzayı tamamlamak amacıyla kampüsün etrafına dağıtılmış. Apple'ın CEO'su projeyle ilgili açılış tarihini 2017'nin başlarında olacağını çalışanlarına duyurdu.

Apple'ın büyük başarısının sembolü olarak gösterilecek olan proje için siz ne düşünüyorsunuz?

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.