BlackBerry Priv için Beklenen Güncelleme Yayınlanmayacak!

İkonik telefon şirketi BlackBerry, BlackBerry Priv için geçen yılın Android Nougat güncellemesine başlanmayacağını duyurdu. Detaylar haberimizde yer alıyor..

BlackBerry, geçtiğimiz yıl Android Nougat'ın BlackBerry Priv akıllı telefonundaki yazılım güncellemesini müşterilere ve kendi imajına yapılan bir darbeyle uygulamaya sokmayacağını söyledi. Nedeni ise giderek kendini güvenlik çözümleri sağlayıcısı olarak konumlandırmaya çalışıyor.

UTB Blogcast podcast'in son bölümünde BlackBerry'deki Mobility Solutions genel müdürü Alex Thurber, güncellemeyi paylaştı ve şirketin tüm ortaklarıyla birlikte Android Nougat yazılım güncellemesine yöneltmek mümkün olmayacağını da ekledi.

Birkaç en iyi Android akıllı telefonu, Google'ın mobil işletim sisteminin bu yılın son sürümünü oluşturan Android Oreo'yu almaya başlayacak.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.