BlackBerry Yeni Telefonuyla Küllerinden Mi Doğuyor?

Parmak izi tarayıcısına sahip BlackBerry' nin yeni telefonunun görselleri ortaya çıktı.

Telefon Piyasasından çekileceği konuşulan BlackBerry, parmak izi tarayıcısına sahip yeni telefonunun görselleri sızdırıldı. Her ne kadar telefon üretmeyeceği haberleri dolaşsa da şirket yeni telefonunu duyurdu.Sızdırılan görüntüler de görüldüğü üzere cihaz BlackBerry DTEK60 olarak karşımıza çıkıyor. Tam bir Alcatel Idol 4S gibi duran telefon üretimi için TCL ile anlaştı.

Özelliklerinin de yer aldığı bilgilerde DTEK60, 21 MP arka kamera 4 GB RAM, Snapdragon 820 işlemciye aynı zaman da Idol 4S’e göre daha gelişmiş özelliklere sahip olmasıyla beraber mikro-USB portu Idol 4S aksine USB-C portu ile sunulacak. Android işetimini kullanana BlackBerry kendi arayüzü ile kullanıcılarla buluşacak. Arkada parmak izi tarayıcısı olan, QHD 5.5 inç ekran ile metal çerçeve, 8 MP ön kamera, 3,000mAh batarya ve son olarak da microSD ile 32 GB dahili depolama ile kendini tanıtacak.


BlackBerry DTEK60'ın 11 Kasım tarihinde 499 $ v4 549 aralığında bir fiyatla gelecek.

Bu Cihaz Hakkında Peki Siz Ne Düşünüyorsunuz?

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.