BMW M5 Serisine Son Üye!

Almanya'da yapılan üretimleri ile dünya genelinde en çok tercih edilen markalardan birisi olan BMW çok popüler olan ve sınırlı sayıda üretilen BMW M5 modelinin tanıtımını

Son zamanlarda BMW tarafından M5 modeline desteklerin sona ereceği ve artık serinin devam ettirilmeyeceği gibi çeşitli haberler gündeme gelirken yapılan yeni tanıtım ile birlikte serinin son otomobili piyasaya sunulduğu da görülmüş oldu.

1985 yılında ilk üretimi gerçekleştirilen BMW M5 modeli farklı özellikleri ve en çok tercih edilen otomobil modeli olarak BMW’nin yükselişinde önemli bir rol oynamıştı. BMW M5 Competition Edition olarak adlandırılan yeni araç modelinin sınırlı sayıda üretileceği vurgulanırken serinin son modeli donanım ve tasarım açısından da kusursuza oynamış durumda.

200 Adet Üretilecek!

Araç ile ilgili tanıtımlarda üretim ile ilgili sayılar da paylaşırken 200 adet üretilecek otomobilin aynı zamanda 7 ileri çift kavramalı otomatik şanzımana sahip olacağı ve bu bakımdan ciddi bir performans sunacağı belirtildi. 4.4 litre hacmindeki V8 motor 600 beygir güç ve 700 Nm tork sunarken, bu yüksek performansı ile 100 kilometreye sadece 3.9 saniyede çıkıyor.

Araç performans açısından oldukça yüksek özelliklerde olurken aracın maksimum 305 kilometreye kadar da çıkabileceği belirtiliyor. Bu bakımdan uzun yolların güçlü araçlarından birisi olarak ifade edilen BMW M5, 200 şanslı kişiye farklı bir otomobil deneyimi yaşatacak.