Chrome, RAM Tüketimini Azaltıyor!

Google'ın olmazsa olmaz tarayıcısı Chrome, kullanıcılar arasında RAM canavarı olarak biliniyor. Bu kötü lakaptan arınmak için Chrome güncellenerek bu sorunu sorun olmakta

Tarayıcı denildiğinde akıllara ilk gelen isim Chrome, Google'ın yapılan testleri sonucunda piyasadaki en hızlı tarayıcı olarak seçilmişti. Fakat RAM canavarı olarak bilinen Chrome, yapılan tüm değişikliklere rağmen RAM tüketimini azaltamamıştı. Bugün gelen haberde ise bunu gerçekleşebileceğinin sinyalleri verildi.

Chrome'un 55. sürümü ile RAM tüketim sorununun çözüleceği yönünde. Google Chrome 55 sürümünde, JavaScript motorunun yeni sürümü sayesinde RAM tüketimi düşürülecek. Yapılan testlere göre Chrome 55 sürümünün bir önceki sürüme göre %50 daha az RAM tükettiği ortaya çıktı.

Google Chrome Günecellemesi Ne Zaman Gelecek?

Şuan test aşamasında olan Google Chrome 55, Aralık ayı içerisinde gelmesi bekleniyor. İçerisinde Windows, macOS ve Linux işletim sistemleri için yayınlanacak.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.