Elektrik Kesintisini Önceden Haber Veren Uygulama!

Türkiye'deki planlı elektrik kesintilerinden önceden haberdar olmak istemez misiniz? AKEDAŞ tarafından geliştirilen uygulama tamda sizlere göre.

Gerekli gereksiz kesilerek canımızı sıkan sıkan elektrik kesintilerine çözüm bulmak şuan için olanaksız olsada, kesintiden önce haberdar olmanız mümkün hale getirildi. AKEDAŞ, Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) ile yaptığı iş birliği çerçevesinde artık vatandaşların kesilecek elektriklerden daha önce haber almasını sağlayacak.

Cep Telefonu Aracılığıyla Bildiri Sağlanacak

Kodlaması, uyarlaması ve tasarımı Bilgi Teknolojileri Grup Müdürü Kemal Önyurt ve proje ekibi tarafından geliştirilen E-kesinti ismindeki uygulama, Türkiye’nin her bölgesinde yapılacak elektrik kesintilerini, bölgedeki abonelere cep telefonu aracılığı ile bildirecek.

Türkiye’deki 81 ili ve 970 ilçeyi kapsayan bu uygulama sayesinde aboneler, daha önce planlanan kesintilerden haberdar olarak mağdur olmayacaklar. Uygulama, Android ve iOS platformları için geliştirildi.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.