ESET'ten Şifre Çözücü Program!

Crysis fidye yazılımında sorun yaşayanlar için ESET bugün nihayet şifre çözücü program yayınladı.

Bilgisayarlarınızda bulunan dosyaları şifreleyen ve sonrasında fidye karşılığında sunulan siber saldırı gün geçtikçe çoğalıyor. Ana suç haline gelen ve genel olarak Cryptolocker olarak bilinen bu fidye yazılımlarını temizlemek, bulaştıktan sonra işleri zorlaştırıyor. Üstüne birde farklı türevde bir yazılım var ise bu iş olduğundan daha çetin bir hale bürünüyor.

Kötü bir ünü olan TeslaCrypt fidye yazılımı için ESET bir şifre çöüzü yayınlamıştı. Kullanıma sunulan şifre kırıcı kısa bir süre içerisinde birçok kullanıcı tarafından indirilmişti. Bugün ise ESET başka bir yazılım olan Crysis fiye yazılımları için şifre kırıcı yayınladığını duyurdu. "Win32 / Filecoder.Crysis" olarak etiketlenen "Crysis" fidye yazılımı için ücretsiz olarak yayınlandı.

Crysis fidye yazılımı için şifre çözücü yazılımını nasıl kullanacağınız hakkında detaylı bilgi öğrenmek için buraya tıklayınız...

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.