FabFocus İle iPhone 7 Plus Kalitesinde Fotoğraf Çekin!

Sadece iOS için geliştirilen FabFocus uygulaması sayesinde iPhone 7 Plus modelinde mevcut olan portre modunu diğer iPhone cihazlarda da kullanılması mümkün.

Bildiğiniz gibi iPhone 7 Plus modelinde iki adet kamera mevcuttu. Arka kameralarından birinin standart iken diğeri geniş bir açı ile çekim yapabiliyor. iOS 10.1 ile gelecek olan ve yalnızca iPhone 7 Plus'a özgü olan portre modu için iki kameraya ihtiyaç var. Fakat FabFocus uygulamasıyla diğer iPhone modellerinde bu portre modunu kullanabilirsiniz.

Bu uygulama sayesinde daha önceden çekmiş olduğunuz fotoğraflar üzerinde bokeh etkisi oluşturabilirsiniz. Açıkçası iOS 8.0 ve üzeri tüm iPhone ve iPad modellerinde başarılı bir izlenim yarattığını söyleyebiliriz.

FabFocus ile fotoğrafınızın üzerine gelip saniyeler içerisinde çizim yapabilir aynı zaman da arka planı flu yapmak daha kolay. Eğer bir portre fotoğrafı çektiyseniz bu uygulam ile beraber otomatik olarak yüzü ve gövdeyi algılayıp arka planı isteğe göre bulanıklaştırabiliyor.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.