Facebook Canlı Yayınları İçin İlk Portatif Kamera!

Facebook'un son zamanlarda popülarite olan canlı yayın özelliğini gören geliştirici firmalar harekete geçerek ilk portatif kamerayı sunuyor.

Facebook'un canlı yayın akışı tüm kesitten insanlar tarafından oldukça sevildi. Öyle ki Facebook, bu özelliğin aktifleşmesinin ardından daha fazka kullanıcı ile buluştu. İlgi odağı haline gelen özellik ile canlı yayında intihar eden bile olmuştu. normal bir video çekiminde tablet veya telefon gibi cihazların olması gerektiğini biliyoruz. Ancak başka bir cihaz ile bunun dışında yayın yapılamadığını bilen Mevo, taşınabilir canlı yayın kamerasını Amazon üzeründen piyasaya sürdü.

Mesafelere pek takılmadan kullanabileceğiniz canlı yayın kamerası, 12,4 MP kamera ve dahili şarj bataryası özelliklerine sahip. Bunlarla beraber yayın akışında bulunan bir nesneyi seçmenşz halinde, onun fotoğrafını çekebildiğiniz gibi aynı zamanda o nesnenin video çekimini de gerçekleştirebilirsiniz. Amazon üzerinden satışa sunulan ilk canlı yayın kamerasının etiket fiyatı 400 $ olacak. Kameraya ek olarak 25 $ gibi bir ödeme yaparak kutu ve kutu içerisindeki ekipmanlara sahip olabilirsiniz.

- Amazon Mevo Live Stream Cam

Dilerseniz Aşagıdaki Videodan Mevo'nun Canlı Yayın Kamerasını İzleyebilirsiniz...

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.