Facebook, Grup Video Sohbet Uygulaması Üzerinde Çalışıyor!

Sürekli olarak bir yenilik peşinde olan Facebook'un 'Houseparty' dan esinlenen bir Grup Video Sohbet Uygulaması üzerine çalıştığı bildirildi..

Facebook'un yakında iki milyardan fazla kullanıcının platformunda canlı grupla video görüşmeleri yapmasına yardımcı olacak bağımsız bir uygulama üzerinde çalıştığı bildirildi.

The Verge'de Çarşamba günü geç bir rapora göre, teknoloji başlangıcını kopyalayan uygulama Life On Air'in popüler grup video sohbet uygulaması House Party son zamanlarda çalışanlar için gösterildi ve sonbaharda kullanıma sunulması hedefleniyor.

Yeni uygulamanın adı 'Bonfire'. "Bonfire" ile ilgili ayrıntılar "esasen Houseparty'nin bir klonu" olarak tanımlansa da halen belirsizdir.

Life On Air, son rakipleri Facebook'un Canlı ve Twitter'daki Periskopu'na ilham veren uygulaması Meerkat ile canlı yayının popüler hale gelmesine yardımcı olan Facebook'un hareketi geliyor.

Houseparty gençler arasında özellikle popülerdir ve Kasım 2016'ya kadar günlük 1.2 milyon kullanıcıya günlük olarak 20 milyon dakika harcıyordu. Uygulama açtığında kullanıcı arkadaşlarına bildirerek, neredeyse akıllı telefonlarında takılmaya davet ederek çalışır.

Raporda, Facebook'taki çalışanlara yakın zamanda gençleri görüntülü sohbet kullanarak dedesi ile iletişim kurmaya teşvik etmek için tasarlanan Talk adlı bir uygulama gösterildi.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.