Facebook Hikayeler Özelliği Masaüstünde!

Facebook Hikayeler özelliğini başlattıktan sadece altı ay sonra şirket masaüstü kullanıcıları için bu durumu aktif etti.

İnsanlara belirli olaylar veya temalarla ilgili, bir gün sonra ortadan kaybolan geçici slayt gösterileri hazırlamalarını sağlayan Snapchat özelliği Instagram'dan sonra Facebook'ta da boy gösterdi. Bununla birlikte sadece mobil sürümde yer alan bu özellik şimdi masaüstü versiyonunda.

Mark Zuckerberg adeta Facebook hikayeler özelliğinde çuvalladı. Bu nedenle masaüstü versiyonuyla geniş bir kitleye ulaşmak istiyor. Mobil sürümde pek rağbet görmeyen hikayeler özelliği masaüstü versiyonunda rağbet görecek mi bilmiyoruz. Bunu zaman gösterecek.

Hikayeler özelliği, Instagram, Facebook Messenger ve sosyal paylaşım ağının ana uygulaması gibi Facebook'un mobil iletişim uygulamalarının çoğunda zaten bulunuyor. Facebook'un mobil sürümünde, haber akışının üst kısmında Hikayeler simgeleri görünür.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.