Facebook Linkedln'e Rakip Olmaya Hazırlanıyor!

Teknoloji ve internet adı altında oluşan tüm yerlerde olmak isteyen Facebook, Linkedln'e rakip olmak için çalışmalara başladı.

Bildiğiniz üzere Facebook, sosyal bir platform profiline sahipken aç gözlü yapısı ile WhatsApp, Instagram ve Oculus Rift gibi firmalarıda bünyesine dahil etmişti. Ancak takıntı haline getirdiği Snapchat'i satın alamamış, onun yerine Snapchat'e karşı rakip olmak adına farklı yollara baş koymuştu.

Milyonlarca kullanıcıya sahip Facebook sayfalar, gruplar,oyunlar ve son olarak canlı yayın akışı gibi çeşitli özellikleriyle günümüzde vazgeçilmez bir platform oldu. Sürekli gelişen bir özelliği kendi bünyesine ilave etmek istemesi aç gözlü olarak adlandırılmasına neden oldu. Açıkçası Facebook için doğru bir yakıştırma olmuş.

Gelen eleştirilere aldırış etmeden bir başka özelliğe daha göz dikerek, Linkedln'e olduğu gibi "İş İlanı" yaınlama özelliğini kullanıcılar üzerinden test etmeye başladı. Böylelikle iş bulmak isteyen kullanıcılar, işle ilgili becerilerini profillerine ekleyerek Facebook üzerinden firmalarla iş deneyimlerini sergileyebilecek.

Facebook'un bu atılımı acaba Linkedln kullanıcılarını kendi tarafına geçmesini sağlayacak mı? Daha önemlisi bakalım firma bu hamlesi ie Linkedln'ı zarara uğratacak mı?

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.