Facebook Messenger'da O Özellik Artık Yok!

Facebook, kendiliğinden barındırılan, hızlı yüklenen makale biçimini, Messenger uygulamasından mobil cihazlara yönelik Anlık Makaleleri kaldırdı..

Facebook, Messenger'dan anlık makaleleri kaldırıyor. Bu özellik ilk olarak Facebook çekirdek uygulamasındaki News Feed'de yayınlanacak şekilde tasarlandı.

Bir Facebook sözcüsü; "Anlık Makaleleri iyileştirmeye devam ederken ve insanlar ve yayıncılar üzerinde en büyük etkiye sahip olmak için, Facebook temel uygulamasındaki Anlık Makalelere yatırım yapıyoruz ve artık Facebook Messenger'da Anında Makaleler sunmuyoruz" diyerek aktardı.

Anlık Makaleler, Facebook'un çekirdek uygulamasındaki sayfa yükleme süresini mobil web'le karşılaştırıldığında 10 kat arttırmak için 2015 yılında başlatılan ve daha sonra Messenger'a genişletilen bir makale biçimiydi.

Birkaç yüksek profilli yayın ve yayıncı, platform üzerinde para kazanma eksikliği yüzünden Anlık Makaleler'e çekildi, ölçeklendirildi veya hiç katılmadı. Biçimle trafik bildiriminde de sorunlar yaşanmıştır.

Raporda Facebook, bu yılın ilerleyen aylarında teste başlayacağı ücretli bir içerik modelinde yayıncılarla işbirliği yaptığını doğruladı. Yeni model, okuyucuların yayınları doğrudan Facebook'un mobil uygulamasına abone olmalarını ve ödemelerini sağlayacak.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.