Facebook Messenger'da Oyun Dönemi Başladı!

Aç gözlü olarak ün salan Facebook, mesajlaşma platformu Messenger'a pöpüler oyunlarından bazılarını ekledi.

Kıskanç yapısıyla tanıdığımız Facebook, yeni biz özelliği daha bünyesinde dahil etti. Mesajlaşma uygulaması Messenger'a yeni özelliğini ekleyerek daha fazla kullanıcı sayısı artışı hedefliyor. Sade arayüzü ile bildiğimiz Messenger, "Instant Games" (Anlık Oyunlar) isimli, hoş bir özelliğe sahip olarak karşımızda.

Bu özellik sayesinde Facebook Messenger kullanıcılarının Pac-Man, Space Invaders ve Words With Friends gibi popüler oyunları oynayabilmelerine fırsat tanıyor. Şuan yalnızca 30 ülkede kullanıma sunulan Instant Games’e, Messenger’daki oyun kolu üzerinden ulaşılabiliyor. Bir konuşma esnasında Instant Games’den oyuna başladığınız takdirde konuşmada bulunan herkes oyunda aktif olduğunuzu görebiliyor ve istedikleri gibi aynı oyunu oynayarak puanınızı geçmek için çaba sarf edecek.

Facebook bu yeni özelliğe "Instant Games" adını verdi. Nedeni ise oyunlar neredeyse anında açılabiliyor. Oyunları oynamak için ek bir uygulama indirmenize veya bir işlem yapmanıza gerek yok. Bu da Facebook'un güzel bir getiri sağladığının en büyük kanıtı diyebiliriz.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.