Facebook Oyunları İçin Gameroom'u Duyurdu!

Facebook uygulamsında yer alan oyunlar için oyunculara çok seçenekli bir arayüz sunan Gameroom yayınlandı. Peki Gameroom Nedir?

Facebook platformu üzerinden oynayabileceğiniz binlerce çeşitli ve ücretsiz oyun yer alıyor. Steam'a rakip olarak getirilmesi beklenen Gameroom için çalışmalar başlandı. Gameroom olmadan inernet üzerinden oynanan oyunlar olumsuz sonuçları beraberinde getirebiliyordu. Çok yüksek RAM tüketimi ve Flash Player'ın bilgisayarı kasmasından dolayı oluşan tüm aksilikler Gameroom ile son bulmaya hazırlanıyor.

Belirttiğimiz gibi Facebook Gameroom, Steam ile neredeyse benzer özelliklere sahip olacak. Yalnızca Windows 7 ve üzeri sistemlerde çalışacak Facebook Gameroom'u yükledikten sonra, tüm oyunlarınıza tek bir uygulama aracılığıyla erişebiliyorsunuz. Şuan sadece Facebook oyunları için gelmesi düşünülen Gameroom'un ilerleyen zamanlarda İndie yapımları bünyesine dahil olup olunmayacağı henüz bilinmiyor.

Oyun kapasitesi 200 MB sınır olarak belirleyen Facebook, gerekli bazı büyük yapımlar için 500 MB'lık bir esneme göstererek. Tahminimizce Facebook'un sahibi Oculus, VR oyunlarını Gameroom üzerinden yayınlayabilir.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.