Facebook Prisma Efektleri İle Buluşuyor!

Son zamanlarda oldukça ilgi odağı olan Prisma'ya Facebook göz dikti.

Her ne kadar büyük bir yenilik ile devleşen platformalar görsekte, popüler sosyal ağ uygulamalarının küçük özellikli girişimleri satın alarak geliştirdiklerini ve o yönde güçlendiklerini söylemek mümkün. Bu cümleyen en uygun örnek ise Facebook'tan geliyor. Facebook, Messenger, WhatsApp, veya Instagram'da gelişen hangi yeni özellik var ise kendisine uyarlıyor. Böylelikle popülerliğini geride bırakmıyor.

Sahip olduğu bu fikri göz önünde bulundurursak, son zamanlarda d,kkatleri üzerinde toplayan uygulama Prisma'yı da kendi bünyesine dahil edecek. Prisma'daki harika efektleri yapısındaki canlı yayın, video çekimi gibi birçok yere getirileceği konuşuluyor. Böylelikle Facebook monotonlaşmayan yapısı ile gücüne güç katmaya hazırlanıyor. Açıkçası Facebook'u yenilikçi tavrı dolasıyla tebrik ediyorum.

Sanal efekt olarak gelecek Prisma özelliği sayesinde farklı canlı yayınlarda da kullanabilirsiniz. Fakat Facebook'un ne zaman bu yeni özelliği aktifleştireceği bilinmiyor. Eğer sizlerde Facebook'ta Prisma ile video çekimi nasıl olur diye merak ediyorsanız aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz...

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.