FETÖ Operasyonunda 14 BTK ve TİB Çalışanı Göz Altına Alındı!

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu BTK bünyesinde olan Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı TİB çalışanlarından 14 kişi FETÖ operasyonundan tutuklandı...

Bildiğiniz üzere 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında OHAL ilan edildi. OHAL süreci boyunca Telekominasyon İletişim Başkanlığı TİB kapatılarak yerine Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu BTK gelmişti. FETÖ soruşturması devam ederken kapsamında Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi tarafından BTK ve TİB çalışanlarından 16 kişinin gözaltına alındıgının bilgisi geldi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma ile beraber açığa alınan BTK bünyesinde çalışan 14 kişi tutuklandı. Gözaltına alınan 16 kişiden ikisi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Ancak diğer 14 kişi ise tutuklanma talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliklerine sevk edildi ve çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmalarına karar verildi.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.