Galaxy Note 2 Alev Aldı!

Samsung Galaxy Note 2, Singapur'dan Hindista'a giden uçakta alev aldı.

Samsung'un Note 2 model telefonu Singapur'dan Hindistan'a giderken uçakta alev aldı. Yaralanan ve herhangi bir hasar meydana gelmeyen uçakta IndiGo Havayolları'dan bir yetkilinin vermiş olduğu ifade doğrultusunda yetkili olayın başüstü dolaplardan birisinde dumanlar çıktığını ifade etti. Daha sonra dumanı fark edince kıvılcımların çıktığını görüp dolabın alev aldığını belirtti.

Dolaba müdahale eden kabin görevlilerinin yangın söndürme tüpüyle müdahalesinden sonra olay duruldu.
Daha sonra uçak kendi rotasında devam ederek yoluna devam etti.

Note 7'ler Geri Gitsin

Samsung'un bir başka açıklması da Note 2 model telefonun uçakta alev almasının sebeplerinin kendileri tarafından da incelendiğini belirtti. Havayolundaki yetkililerle irtibatta oldukarını ekleyerek açıklama da bulundu.

Eylül ayının başında Samsung, Note 7 bataryalarından çıkan sıcaklık ve alev alma nedeniyle milyonlarca telefonu geri çağırmıştı.

Bu Konu Hakkında Sizler Ne Düşünüyorsunuz?

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.