Galaxy Note 7 İçin Patlamanın Sahte Olduğu İddiası!

Galaxy Note 7'de yaşanan patlama olaylarına ilişkin iddialar devam ediyor. Bir karalama adı altında gerçekleşen olay haberimizde...

Samsung, Galaxy Note 7'lerde yaşadığı krizi çözmek adına geçtiğimiz hafta sonu "güvenli Galaxy Note 7" satışlarını başlatmıştı. Büyük ilgi görülen satışta 45 bin birim Note 7 satışlarını gerçekleştiren Samsung, yaşanan tüm aksiliklere rağmen, Galaxy Note 7 satışlarının iyi olmasının ardından Samsung’un özgüveni de yerini buldu. Fakat iddiaların sonu gelmek bilmiyor. Bu defa ise yaşanan patlama haberlerinin sahte olduğu ifade edildi.

Hatırlayacağınız üzere firmayı karalamak adına "sahte" patlama haberleri ortaya çıkmıştı. Bunlara birde Seul'da gerçekleşen bir olay daha dahil oldu. Patlamanın olduğu Seul'da kadın, Galaxy Note 7'sinin birden patladığını ve kanıtlamak adına video yayınlama yoluna gitmişti

.Fakat SGS (İsviçre merkezli gözetim, denetim, test ve belgelendirme kuruluşu) tarafından yapılan araştırmalara göre gerçek kısa sürede ortaya çıktı. Şirkete göre Note 7 patlamış, fakat dışarıdan gelen bir şok yoluyla.. Yani telefon kendi kendine değil, Seul'lu sahibinin müdahalesi nedeniyle patlamış. Video ile kayıt yapılması da karalama iddialarını daha ortaya koydu.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.