Galaxy Note 7 İçin Tehlikeli Madde İzni Alındı!

Samsung, buaralar sorun yaşadığı Galaxy Note 7 için tehlikeli madde izni aldı. Peki şirketin bu izni almasındaki amacı ne?

Bitmek bilmeyen bir imtihan içerisine giren Samsung, Galaxy Note 7'de ortaya çıkan krizi atlatamıyor. Gelen yebi bilgilere göre Samsung, Amerika Dışişleri Bakanlığı’na bağlı Ulaştırma Boru hattı ve Tehlikeli Maddeler Güvenlik Yönetimi’nden Galaxy Note 7 için izin aldı.

Peki Alınan İzinin Amacı Ne?

Samsung aldığı izin ile 137 bin adet Galaxy Note 7’yi perakende satış noktalarına nakledecek. Bildiğiniz gibi Uluslar arası Havacılık İdaresi FAA’da uçuşlar için Galaxy Note 7’nin tehlikeli olduğu konusunda da öncesinde uyarılarda bulunmuştu.

Firma, 137 bin Galaxy Note 7'yi taşımak adına herhangi bir yangın veya dumanın oluşumuna karşı önlem alınacak bir tasarım ile gelmesi bekleniyor. Isı izolasyonlu dış paketi ile istihdam sağlayacak.

Böylelikle bu konuyla ilgi iyileştirmelerin geleceğini söyleyebiliriz.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.