Galaxy Note 7'ye İstemeyeceği Ödül!

Son zamanlarda patlamalarla gündemde olan Samsung, Galaxy Note 7'si ile bu defa istemeyeceği tarzda bir ödülün sahibi oldu.

Yaşanan patlama krizinin izleri sürerken, bir türlü kalıntılar yok olmadı. Dünya'nın Galaxy Note 7'yi unutacağını zannetmiyoruz. Samsung’un imajının zedelenmesi yetmezmiş gibi üstüne birde yılın "beterin beteri" bir ürün olarak seçildi ve "Külüstür Ödülü" Kazandı.

Bazılarına ilginç gelebilir ama geçen yıl Külüstür Ödülü, Güney Koreli deve verilmişti. Nedeni ise telefon dışında patlayan çamaşır makineleriydi. Geri getirin çağırısından sonra değiştirilen makineler patlamaya devam etmişti. Böylelikle ikinci defa Külüstür Ödülü Güney Kore'yi bulmuş oldu.

Yaptığı açıklamada tüketici grubu Choice (Külüstür Ödülllerini düzenleyen sunucu), Samsung'un patlama tehlikesi taşıyan 50.000 adet Galaxy Note 7'yı dağıtmadan önce uyarıldığını iddia ediyor.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.