Galaxy S6 Ve S6 Edge İçin Yeni Güncelleme Geldi

Samsung, Avrupa da kullanıcıların beğenisine sunulan ve bir önceki amiral gemisi olan Galaxy S6 ve S6 Edge güncellemelerini yapmaya başladı.

Peki bu Eylül ayında ortaya çıkacak güncellemenin içeriğinde neler var? Bununla beraber Samsung güvenlik güncellemesi Google ve Samsung ortaklığıyla beğeni toplamak için hazırlanıyor.

Galaxy S6 ve S6 Edge güvenlik güncellemesi detaylarında neler var?
Oluşan bazı güvenlik açıklarını kapatmaya çalışan Samsung, Google ile yapacağı ortaklık ile bunun giderilmesini hedefliyor. Eylül ayı başında dağıtımını yapacağını duyurduğu Güvenlik Onarım Sunumu ile doğrudan Google tarafından gelen 66 adet yamanın yanı sıra Samsung’un da kendisinin bulduğu ve yamaladığı 9 açık kapatılacak.Aynı zaman da Samsung tarafından kapatılan açıklardan birinin de SystemUI ile ilgili olduğu söylenenler arasında yer alıyor.

Peki bu güvenlik güncellemesi yapma işlemi nasıl olacak?
140 MB büyüklüğünde olan güncellemeyi yapmak için öncelikle Kullanıcılar Ayarlar/Cihaz/Hakkında/Yazılım Güncellemesi menüsünün takibi sonucu Samsung S6 ve S6 Edge güvenlik güncellemesini yükleyebilirsiniz.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.