Galaxy S7 ve S7 Edge İçin Android 7.0 Nougat Resmi Olarak Yayınlanıyor!

Samsung, uzun zamandır beklenen Galaxy S7 ve S7 Edge için olan Android 7.0 Nougat güncellemesinin resmi olarak yayınlayacağı tarihi duyurdu...

Samsung'un önceden Android 7.0 Nougat güncellemesini Beta olarak kullanıcılara sunmuştu ancak nihai sürümü yayınlamamıştı. Firma, beta kullanıcıları için yayınlayacağını ve yaklaşık 215 MB boyutta olduğunu bildirmeye başlıyor. Çünkü beta olarak kullanıldığından dolayı normal indirmelerden daha büyük bir güncelleme olacak.

Bununda ötesinde taşıyıcı sürümlerin beta kullanıcısı olmayan kullanıcıların güncellemeyi alacağı henüz belli değil ancak Samsung, OTA güncellemesini söz verildiği gibi Ocak ayında yayınlıyor. Verdiği sözü tutan firmanın bu kararı takdire şayan. Samsung'un Müşteri Danışmanı Kılavuzu slaytlarına göre Galaxy S7 veya S7 Edge için Nougat yazılımı ile tanıtılacak yirmi'den fazla yeni özellik ve görsel var.

Varsayılan Samsung uygulamaları için Uygulama kısayolları veya çoklu pencere modu gibi bunlardan bazıları Android 7'ye özgü ancak birçoğu Samsung'un yeni UX'ine ait. Ayarlar menüsündeki farklı ikonografiden bahsetmiyoruz. Bildirim gölgesi arka planınında değişme olasılığı var. Bir öernek ile pekiştirecek olursak;

Örneğin, GPU'nun çalışmasını kolaylaştıracak ve böylelikle pil ömrünü olumlu yönde etkileyecek olan ayrıntılı ayrıntılara ihtiyacınız olmadığında ana ekran çözünürlüğünü değiştirme olanağı sunulacak. Mesajlaşma uygulaması artık metinleri konu ve kişilere göre sınıflandırmanıza izin veriyor ve Nougat ile gelen diğer birçok değişiklik var.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.