Galaxy S7'de Android 7.0 Telaşı!

Yapılan Benchmark testinde, Android 7.0 Nougat'ın Galaxy S7'lere uzak olmadığı görüldü.

Teknoloji devi olan Samsung'un daha öncede Android 7.0 üzerinde yoğunlaşıp aynı zaman da bu yönde denemeler yaptığını biliyorduk. Fakat gerçekleşen Benchmark testlerin de güçlü işaretler ortaya çıkmaya başladı.

Henüz bu yıl içerisinde kullanıcılarla buluşturulan Samsung'un güçlü yapıya sahip amiral gemisi Galaxy S7, Android 6.0.1 ile kutusundan çıkıyor. Kullanıma sunulan Android 7.0 Nougat'ın üzerinden bir ay geçmişken, şirketin bu yeni güncellemeyle kullanıcılarına sunum yapması bekleniyor. GFXBench veri tabanında yer alan sonuçlar doğrultusunda yeni Android sürümü 7.0 versiyonu, Galaxy S7'ler de mevcut olduğu belirtiliyor.

Bir hatırlatma da bulunacak olursak, Samsung S6 ve S6 Edge modellerine Android 6.0 güncellemesini getirmek adına dört ay kadar bir süre beklediğini söyleyebiliriz.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.