Galaxy S8'in İşlemcisi Belli Oldu!

Samsung'un amiral gemisi Galaxy S8'in işlemcisi nihayet belirlendi. Bakalım Samsung bu sene Exynos'tan vazgeçip yoluna Snapdragon ile mi devam edecek? İşte cevabı...

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Samsung ve Qualcomm işbirliği içerisine girerek, 10nm'lik Snapdragon 835 yonga setinin duyurusunu gerçekleştirmişlerdi. İşbirliğinin sağlanmasının ardından akıllarda acaba Samsung, Galaxy S8'de işlemci olarak Snapdragon 835 mi kullanacak soruları yer almıştı.

Bu süreç zarfında Galaxy S8'in işlemci bölümünde Samsung'un Exynos'tan vazgeçebileceğini söylemiştik. Bugün gelen bilgiler de öngörümüzü doğruluyor. Samsung'un Note 7 faciasından sonra ilaç niteliğinde gelecek olan Galaxy S8 ile ilgili sızıntıların sonu gelmek bilmiyor.

Rusyalı blogger Eldar Murtazin, MWC 2017'de tanıtılacak olan Galaxy S8'in özelliklerini sızdırdı. Söylentiye göre amiral gemi Galaxy S8, Qualcomm Snapdragon 835 yonga seti ile gelecek. MSM8998 model numaralı yonga setinde 4+4 toplamda 8 adet Kryo 200 işlemcileri ve Adreno 540 grafik birimi yer alacak. Daha hızlı okuma ve yazma rakamlarına ulaşabilmek için UFS 2.1 teknolojinin yer alacağı Galaxy S8'de RAM bölümünde ise 1866MHz hızında çalışan LPDDR4 6 GB bellek yer alacak.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.