Gmail Hacklendi!

Google'ın en çok kullandığı uygulamalarından olan Gmail'de güvenlil açığı bulundu...

Google'ın e-posta dünyasının vazgeçilmezi olan Gmail'de güvenlik zafiyetinin olduğu gündeme bomba gibi düştü. Pakistanlı bir öğrencinin bulduğu güvenlik açığını Google bildirmesiyle beraber büyük bir tehlikeden kurtulan şirket bu durumu kendisine bildiren öğrenciye para ödülü verdi.

Pakisanlı Ahmed Mehtab ismindeki ögrenci Google'ın bilgisayar üzerinden açmış olduğu hesapları ortak olarak algıladığını ve birbirine bağladığını fark etti. Bunu fark eden Pakistanlı Mehtab kullanmadığı için kapanmış olan hesaplardan birinin adına aldığı Gmail ile bütün hesaplara erişimini sağladı. Pakistan'da yazılım geliştiriliği okuyan öğrenci çıkan haberlerden sonra konferans bile düzenledi.

Sizce Pakistanlı öğrenciye ne kadar para ödülü verilmeli?

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.