Google Chrome Hızlanıyor!

Google, tarayıcısı Chrome'u hızlandırmak için çalışmalara başladı. Peki Chrome 54 sürümü ne şekilde hızlanacak?

İnternet kullanıcıların hızlı ve güvenilir tarayıcı denildiği an itibariyle akıllara gelen Google Chrome, zirvedeki yerini başkasına kaptırmamak için çalışmalara devam ediyor. Google, Chrome 54 sürümünü dahada hızlandırmak için kolları sıvadı. Peki Chrome 54 sürümü güncelleme ile ne kadarlık bir hız artışı sağlayacak?

Google Chrome'u ilk açtığınızda tarayıcınız %16,8 daha hızlı açılacak. Tahminlere göre Chrome 54 sürümü ortalama %12,5'lik bir hız artışı sağlanacak. Böylelikle yeni bir sekme açmak istediğinizde %14,8 daha hızlı bir şekilde internet sayfaları yenilenecek. Tüm sekmeleriniz %5,9 oranında daha hızlı yükleme yapacak. Yaoılan testlerin Chrome'da eklenti olmadığı belirtelim. Bu yüzden Chrome eklentileri olumsuz şekilde etkilenebilir.

Google'ın tarayıcısını hızlandırmak adına yaptığı Chrome 54 sürümünün güncellemesi, ielerleyen haftalarda yayınlanabilir. Diğer tarayıcılara oranla bakalım Chrome nasıl bir RAM tüketimi yaşatacak?

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.