Google Daydream Keyboard Yayınlandı!

Google VR gözlüklerde kullanılmak üzere Daydream için geliştirdiği klavye uygulamasını yayınladı.

Google, geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirmiş olduğu lansmanda Pixel telefonlarıyla beraber Daydream klavyeyi de tanıtmıştı. Şimdilik sadece Android kullanıcıları için sunulan klavye uygulaması VR gözlük ile ellerinizi kullanmadan yazı yazıp arama yapmanıza olanak sağlıyor.

Arttırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik gözlüklerinde yazı yazma sorununu ortadan kaldırmak için geliştirilen bu tür uygulamalar daha da geliştirilerek konuşma klavyesine çevrilecek. Bir süre sonra sadece konuşma ile tüm yazıları kaydetme özelliğine sahip klavyeler ortaya çıkacak.

Daydream Keyboard, kullanışlı arayüzü ve sade şık tasarımıyla dikkatleri üzerine çekti. Google play üzerinden indirmeniz mümkün.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.