Google Dur Durak Bilmedi Android 7.1 Beta Bu Ay Geliyor!

Google, Nexus geliştiricileri için Android 7.1 beta sürümünü bu ay başlatıyor.

Geçtiğimiz günlerde Android 7.0 Nougat sürümünü Android One ve Nexus cihazlar için yayınlayan Google, kendi adıyla gelecek yeni telefonu Pixel ile beraber Android 7.1 sürümünü de duyurmuştu.

Henüz birçok Android üreticisi Android 7.0 güncellemesini yayınlamdan, Nexus cihaz sahipleri için Android 7.1 beta sürümü planını başlattı. Söylenenlere göre bu beta sürümü ilk olarak Nexus 5X, Nexus 6P ve Pixel C tablet cihazlarını kapsayacak.

Peki Android 7.1 beraberinde Ne Getirecek?

Android 7.0'dan pek bir farkının olmadığını söylemek mümkün. Android 7.1 sürümü, Apple'ın 3D Touch ile sunduğu hızlı erişim menülerini yazılımsal olarak baskı şiddetini hesaba katmadan Android kullanıcılarına sunacak ve böylelikle Android kullanıcıları bir uygulamaya basılı tuttuğunda uygulamayı açmadan işlem yapabilecek.

Google'ın yeni gelişmiş asistanı Google Asistant'ı desteklediğini, tasarım ve yazılımsal olarak ciddi bir beklenti olmamasına rağmen yenilikler barındırıyor.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.