Google Haritalar Güncellendi!

Google Haritalar, takvim entegrasyonu ile güncellendi. Aynı zaman da Gmail ile ilgili beraber önemli bir değişiklik sunuyor.

Sizlerde akıllı bir telefona sahipseniz bu güncellemeyi çok seveceksiniz. Daha öncesinde kullandığınız Google Haritalar'a ek olarak Takvim'inizdeki gelişmeleri daha kolay takip edebileceksiniz.

Sadece Andoid bazlı olan yeni Haritalar uygulaması sizlere takvim entegrasyonu ile tüm özel günleri rahat bir şekilde anında bilgilenmenizi sağlamaya geliyor. Bundan sonra hiçbir özel günün yerini ve zamanını kaçırmayacaksınız. Bir etkinlik mi oluşturdunuz, hemen Google Harita'da "Nerede" özelliği sayesinde adrese ulaşmanız mümkün.

Yeni güncellemeyi kullanabilmeniz için öncelikle bir oturum açmanız gerekmete. Sonrasında ise yaklaşan tarihleri hatırlamanız amacıyla "Yaklaşan" sekmesi duyurdu. Bu sekmeye ulaşmak için kenar çubuğunu açmanız gerekiyor.

Haritalar Uygulamasıyla Beraber Gmail'de Oluşan Değişiklik!

Google'ın yapmış olduğu bir diğer değişiklik ise Gmail'e geldi. Andorid kullanıcılarını temel alan ve Gmail'de otel, uçuş veya restoran rezervasyonları için onay e-postaları aldığında Harita içinde gösterilecek. Bunların dışında kalan diğer olaylar, rezervasyonlar da "Yaklaşan" sekmesi altında mevcut hale gelecek.

Google'ın Yapmış Olduğu Güncellemeyi Nasıl Buldunuz?

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.