Google Pixel Sadece Suya ve Yağmura Dayanıklı

Google Pixel Beklenen Dayanıklığı Getirmiyor. Sadece suya ve yağmur taneciklerine karşı dayanıklılık gösteriyor.

Google'ın tanıtımına az kala yeni telefonu olan Pixel'den haber var. Beklenilenin aksine Pixel suya dayanıklı olmayacak. Çok ufak su taneciklerine karşı dayanıklılık göstereceği konuşuluyor.

Verilen bilgiler doğrultusunda Pixelve Pixel XL IP53 standardı toza ve suya dayanıklı olacak. Kıyaslacak olursak HTC 10'un dayanıklığı ile eş değerde. Ama her halükarda HTC 10 da pek dayanıklı olduğu söylenemez. Örnek verecek olursak Pixel'in su ve yağmurdan fazla etkilenmeyeceğini fakat suyun yoğun olduğu ortam da bozulma olasılığının yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Dayanıklı telefon isteyenler için ise b,Samsung Galaxy S7 Edgu ve Xperia XZ suya dayanıklı telefonlardır.

Sadece bir duyumdan ibaret olsa da Pixel, Google'ın 4 Ekim'de yapacağı ko

nferansta piyasaya sürülecek gibi görünüyor.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.