Google Pixel Telefonlarına Neden Güncelleme Veriyor?

Google Pixel ve Pixel XL telefonlarına 2018 yılına kadar ne için güncelleme vereceğini açıkladı...

Google geçtiğimiz günlerde resmen açıkladığı Pixel XL ve Pixel telefonları için 2 yıl sürecek Android güncellemesi sözünü verdi. Şirket Android destekli için sayfasını güncelledi. Google'ın Pixel XL ve Pixel cihazları için Ekim 2018'e kadar güncelleme için garantili olduğunu duyurdu.

Google'ın Android destek sayfasında paylaştığı Pixel telefonları için Google Store'de yer alan güncellemeleri 2 sene boyunca Android sürümü güncellemesini alabileceklerini Faka iki yılın sonundaki güncellemeler için söz veremiyoruz dedi.

Güvenlik problemleri ile Mountain View, California merkezli şirket, Pixel telefonlar satışa sunulduktan sonra 3 yıl süreyle veya son cihaz satıldıktan sonra 18 ay süreyle güvenlik güncellemelerini alabilecek dedi.
Google'ın iki yıl sürecek güncellemesini nasıl buldunuz?

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.