Google Pixel XL'de Parçalandı!

Yeni telefonların başına gelen parçalanmaya olayı Google Pixel XL'yi de buldu.

Teknoloji ekibi olan iFixit bir yeni cihazı daha parçaladı. Büyük bir merak konusu olan yeni telefonları bekleyen teknoloji endüstrisinde telefonların piyasaya sürilmesinin ardından olanlar oldu. Profesyonel bir şekilde parçalama işlemi gerçekleştiren iFixit ekibi, cihazları söküp videolarını kaliteli ve müthiş görsellerle gözler önüne seriyor. iFixit, Pixel XL'yi parçalayarak bir yenisine imza attı.

Tahmin edeceğiniz üzere iFixit'in yeni kurbanı daha yeni görücüye çıkan Google'ın yeni telefonları. Satışa sunulduğu günden beri ilgi odağı olan telefonlar gittikçe merak konusu olmuştu. Ancak iFixit ekibi Pixel XL'e el attı. Cihazda yeni birleştirme ve sökme işlemleri gerçekleştirirken bu işemin çok zor olmadığını ancak büyük bir risk olarak gördüğü ince ekrana ait. Ekranın ince olmasından dolayı herhangi bir hasar oluşturmamak adına işleri oldukça zorlaştı. iFixit'in telefona verdiği "onarılabilirlik" notu ise, 10 üzerinden 6 oldu.

Sizlerde Google'ın yeni telefonları Pixel veya Pixel XL'yi satın almak istiyorsanız Google Store'da modellerin tükenmesi durumunda yenilere yer verdiğini söyleyelim. Fakat modellerin yaklaşıkm olarak 3-4 haftadır mevcut olmadığını belirtelim. Öbür yandan Nexus bir cihaza sahip iseniz en yeni Android güncellemesi olan 7.1 Nougat Geliştirici Önizlemesi'ni indirerek, Pixel deneyimi yaşamanız mümkün hale gelebilir.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.