Google Pixel'de iPhone 7 Sorunu!

Android 7.1 Nougat yüklü Google Pixel telefonlarda iPhone 7 sorunu belirlendi. Peki bu sorunun asıl sebebi ne ? Sorun Android 7.1 Nougat'ta mı yoksa iPhone 7 mi?

Google'ın yeni göz bebeği Google Pixel, Android 7.1 Nougat sürümü ile beraber gelen ilk akıllı telefon olmuştu. Daha sonra bir duyuru ile Android 7.1 işletim sistemini diğer Nexus cihazlara getireceğini söyleyen Google, kısa bir süre sonra Android 7.1 sürümünü diğer cihazları için yayınladı.

Böylelikle yavaş yavaş emin adımlarla hareket eden Google, Android 7.1 Nougat ile yükselişe geçti. Ancak yeni sürüm, enteresan bir sorun ile gündeme geldi.Google forumlarında dile getirlen şikayete göre; iPhone 7'den alınan bir ekran görüntüsü herhangi bir dosya aktarım veya mesajlaşma uygulaması ile Android 7.1 Nougat yüklü Google Pixel telefona gönderildiğinde, ekran görüntüsünde bir bozukluğun olduğu görülüyor.

Kullanıcılar farklı yöntemler deneyerek de ekran görüntülerini Google Pixel'e gönderdiklerini ancak sorunun düzelmediğini dile getiriyor. iPhone serisinin 6 ve 6s modellerinde böyle bir sorunun olmadığı belirtilirken, asıl sorunun ne olduğu tam anlamıyla açıklanmıyor.

Google forumlarında ifade edilen sorun ile ilgili tek suçlu "Google" olarak gösteriliyor. iPhone 7'den alınan ekran görüntülerinin Android 7.1 Nougat'ta bozuk görünmesi gerçekten çok ilginç. Bakalım Google bunun için küçük çaplı bir güncelleme yayınlayacak mı?

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.