Google Pixel'in Özellikleri Android Telefonlarla Buluştu!

Yılın en iyi telefonlarından Google Pixel'in sevilen özelliği, Fingerprint Gestures uygulaması ile diğer Android telefonlara da geldi.

Google Pixel'in kullanıcılar tarafından en çok beğenilen özelliği hiç şüphesiz telefonun arka bölümünde yer alan yüzeye parmak işaretleri ile önceden belirlenen kısayolları yönetme şekliydi. Ancak bu özellik Fingerprint Gestures ile Google Pixel'e özgü olmaktan çıkarak diğer Android telefonlara da geliyor. Peki Fingerprint Gestures uygulamasının kullanımı nasıl diyorsanız işte cevabı...

Parmağınızı ekrana tek veya iki defa tıklayarak yada aşağı, yukarı, sağa sola parmağınızı hareket ettirerek kısayolları kullanabilirsiniz. Aktif edebileceğiniz kısayollar arasında; tüm uygulamaları açmak için atama, zil sesini açıp/kapatma, uyku moduna alma, bildirim panelini açma, şarkı çalma, şarkılarda ileri, geri ve durdurma kısayollarını kullanma, bölünmüş ekranı açıp/kapatma ve hızlı ayarları açma bulunmakta.

Hiçbir ödeme yapmadan sahip olabileceğiniz Fingerprint Gestures tamamen ücretsiz sunuluyor. Fakat detay içeren uygulama ayarları için belli bir ücret ödemesi yapmanız gerekiyor.

Fingerprint Gestures uygulamasını indirmek için tıklayın...

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.