Google Play "O" Nedenle Değişikliğe Gidiyor!

Sanal gerçeklik ve giyilebilir cihazlar için Play Store değiştiriliyor. İşte detaylar...

Dünyada en çok kullanılan uygulama mağazası Google Play Store, Reuters tarafından yayınlanan habere göre kısa bir süre sonra değişim göstererek yeni bir tasarımla buluşacak.

Neden böyle bir değişikliğe gidildi diye sorularınız bulunuyor ise, uygulama mağazası buna yanıt olarak sanal gerçeklik ve giyilebilir cihazlarıyla ve bunların yanı sıra Google'ın Chromebook dizüstü bilgisayarlarıyla uyumluluk içerisinde çalışması.

Google Play Store, tasarımdaki değişikle beraber uygulama önerme sistemini geliştirerek yeni güncellemeyi sunmayı planlıyor. Böylelikle benzer uygulamaların "Önerilen Uygulamalar" kısmından görmeniz mümkün.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.