Google Play Store Nasıl Güncellenir?

Google Play Store güncellemesinde sorun yaşayan kullanıcılar için rehber niteliğinde resimli anlatım sunuyoruz. İşte Google Play Store nasıl güncellenir sorusuna cevap

Google Play Store nasıl güncellenir sorunu ile Android kullanıcıları çoğu kez karşı karşıya geliyor. Gnellikle Google Play Store otomatik olarak güncellense de bazen de manuel olarak APK. dosyası şeklinde yükleme yapmak gerekiyor. Bu haberimizde en güncel Google Play Store sürümünü nasıl kullanacağınız hakkında resimli bir anlatım sunacağız.

Google Play Store Nasıl Güncellenir?

1) İlk adım olarak Google Play Store'un güncel sürümünü bu siteden güvenli bir şekilde indirebilirisiniz.
Google Play Store'un APK dosyasını indirmek için buraya tıklayınız.

2) Yukarıdaki siteden indirme işlemini gerçekleştirdikten sonra Google Play Store'un en güncel sürümüne sahip olmuş olacaksınız.

3) Güncel olan APK. dosyasını telefonunuza atın ve yükleyin. Herhangi bir sorun ile karşılaştığınız takdirde; Ayarlar>Güvenlik>Bilinmeyen kaynaklar şeçeneklerini aktif hale getirin. Daha sonra ise APK. dosyasını tekrar yüklemeyi deneyin.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.