Google'dan Mobil Cihazlar İçin Fotoğraf Tarama Uygulaması!

Google, geçmiş günlerimize ait bastırılmış fotoğrafları dijitale aktarmak isteyenler için PhotoScan uygulamasını sundu.

Oldukça başarılı çalışan PhotoScan ile fotoğraf taraması yapmak çok kolay. Dijital fotorafçılığın gelişmediği senelerde fotoğraf çekimlerini görüntülemek için bastırmak gerekiyordu. Eski dostlardan 36 mm filmler, yerini sürekli olarak gelişen microSD kartlara bıraktı. Anılarına sahip çıkmak isteyen kullanıcılar, fotoğraf albümlerini dijitale profesyonel bir şekilde aktarmaya çalışıyordu. Fakat bu zorlu süreç Google'ın sunmuş olduğu PhotoScan ile son bulacak.

Değişik algoritma yapısı ile tek tek tarama yaparak hiçbir sorun yaratmadan taranan resimler film rulosuna kaydediliyor. Dilerseniz Google Photos hesabınıza yükleme yapabilir. Öncelikle yapmanız gereken şey Google PhotoScan ile önce fotoğraf çekmeniz isteniyor. Daha sonra fotoğrafın çevresinde dört adet beyaz nokta beliriyor. Bu noktaları da hizalayarak çektikten sonra, sanki eski fotoğrafı akıllı telefonunuz ile çekmiş gibi profesyonel bir şekilde dijitale aktarma işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz.

iOS ve Android platformuna sunulan Google PhotoScan ile fotoğraf taraması yapmak isteyenler için ücretsiz indirme yapabilirsiniz.

- iOS İçin Google PhotoScan indirmek için tıklayınız.

- Android İçin Google PhotoScan indirmek için tıklayınız.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.