Google'ın Arama Şekli Değişiyor!

Google'ın mobil telefon desteğine sahip olan web sitelerine süprizi olduğunuz geçtiğimiz aylarda duyurmuştu. Bakalım google nasıl bir süpriz yapacak?

Birkaç ay önce Google mobil cihazlarla uyumlu web sitelerinin daha fazla kullanıcıya hitap etmesi için yaptığı düzenleme ile web sitelerini ödüllendireceğinin sinyalini vermişti. Yapmış olduğu duyurudan sonra çalışmalara başlayan Google yeni arama kriterlerinin hazır olduğunu açıkladı. İlk olarak yarın son testlerin ardından Google mobil cihazlarla uyumlu olan web sitelerini en üst seviyede gösterecek.

Web sitelerinin mobil cihazlarla uyumlu olup olmadığını, arama yapıldığı zaman Google tarafından sıralanan web sitelerinin içeriğinin incelenmesi sonucu anlaşılacak. Arama sonuçlarında sıralamanın belli olmasında mobil cihazlarla uyumlu olmanın yanı sıra farklı yeni altı kriterlerin değerlendirimesi bekleniyor.

Siz Google'ın süprizini nasıl buldunuz?

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.