Gözümüz Aydın Amazon'a Türkiye'den Rakip Çıktı!

Amazon'un sesli arama yapma özelliğine, Sahibinden.com güncellenen uygulaması ile rakip oldu. Peki Sahibinden.com hangi özelliklerine güveniyor?

Geçtiğimiz yıllarda mobil platformda Amazon kullananlar için sesli ara özelliği sunan Amazon, bu özelliği sayesinde çok konuşulmuştu. Amazon'un sesli arama yapma özelliği sayesinde kullanıcılar sahip olmak istedikleri ürünü ek bir ses komutu ile satın alabiliyordu. Bugün gelen bir haber ile Sahibinden.com'un Amazon'a rakip olduğu ortaya çıktı.

Bildiğiniz üzere Sahibinden.com, mobil uygulamasını güncelleyerek iyileştirme yoluna gitmişti. Sesli Arama özelliğini kendi bünyesine ekleyen Sahibinden.com üzerinde dilediğiniz şeyi aratma şansınız var. Şimdilik iOS kullanıcılarına sunulan bu özelliğin Android'e ne zaman geleceği bilinmiyor.

Sahibinden.com uygulamasından sesli arama yapmak istiyorsanız; uygulamanın üst tarafında yer alan arama bölümündeki mikrofon butonuna basmanız ve mikrofona erişme isteğine izin ver demeniz yeterli olacaktır. Bakalım Sahibinden.com'un attığı bu adım Amazon cephesinden nasıl bir etki bırakacak?

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.