Güle Güle Android, Hoşgeldin Andromeda

Google ve Chrome birleşimi Andromeda Bomba gibi gelmeye hazırlanıyor.

Google'ın yeni işletim sistemine merhaba deyin. Önceki zamanlar da Chrome ve Andoid'in birleştiği yeni bir işletim sisteminin olduğu söyleniyordu. Bu bilgiyi doğrulayacak tezde bir rapor ortaya çıktı. Andromeda isimli melez bir işletim sisteminin sonraki ay içerisinde yeni Pixel cihazlarıyla beraber duyuracağını iddia ediyor.

Yeni bir tanıtıma hazırlanan Google, Wall Street gazatesinde belirtildiği üzere 2017 yılında Android işletim sistemine Chrome OS'u katmayı planladığı yönündeydi. 2016 bitmeden bu sürüm tanıtmaya hazırlanıyor. Bir tweetle değişikliklerin olacağını belirten Google kıdemli başkan yardımcısı Hiroshi, Chrome OS, Android ve Google play da değişiklerin olacağını belirtti.

Kod adı Andromeda olan Andoid- Chrome birleşimi yeniliklerle geliyor. Android 7.0 Nougat AOSP içinde yaklaşık aynı referanslar tespit edildi ve görünüşe göre Google, Nexus 9 üzerinde bu işletim sistemini test ediyor. Şimdiden merak uyandıran Andromeda, 4 Ekim de yapılacak etkinlikte cevap bulacak.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.