Hacker'lara Açık Kapı Bırakıldı. 8 Kasım'a Kadar Saldırı Gerçekleştirilebilir!

Dün paylaştığımız haberde Windows 10 açığının deşifre edilmesinden dolayı güvenlik açığının olacağını belirtmiştik. 8 Kasım tarihine kadar muhtemel bir saldırı olabilir.

Google'ın Windows 10'da olan güvenlik açığını açıkça belirtmesi Microsoft'u oldukça rahatsız etmişti. Microsoft, açığın blog üzerinden yazılmasının yerine bizzat kendilerine iletilmesi taraftarı olduğunu söyleyerek, kötü niyetli kişiler tarafından kolaylıkla sömürebileceğinin altını çizmişti.

The Wall Street Journal’ın haberine göre Rus bazı hacker’lar, Windows 10’a Adobe Flash Player üzerinden saldırıp Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayan insanların bilgilerini ele geçirmiş. Bundan dolayı açığın en kısa zamanda kapatılması için gerekli tüm çalışmalara başlayan Microsoft, 8 Kasım'a kadar gelebilecek muhtemel tüm saldırılara hazırlıklı olunması gerektiğine dikkat çekerek, yeni güncelleme ile bu açığın sorunsuz bir şekilde ortadan kaldırılacağını belirtti.

Adobe üzerinden Microsoft'a uyarıda bulunan Google, güvenlik açığının Windows şefi Terry Myerson tarafından kendi blogu üzerinden doğrulandı ve kırmızı alarm verildi. Microsoft'un yeni güncellemesi 8 Kasım'da geleceği için bu 6 gün boyunca Hacker'ların fırsat bilip birçok saldırı gerçekleştirmesi söz konusu olabilir.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.