HP'den Akıllı Telefon Müjdesi!

HP'den her cebe uygun Windows 10 Mobile işletim sistemine sahip akıllı telefon haberi geldi.

Telefon pazarında ciddi kayıp yaşayan Windows 10 Mobile'ın Microsoft tarafından verilen desteğine diyecek yok. %1'e kadar düşüş yaşayan platformu desteklemeye devam ediyor. Aynı zamanda firmalar, Microsoft’un akıllı telefon pazarında olması gerektiğini ve yeni ürünler için güçlendirilmiş ürünleri ortaya koyması taraftarı.

Son bilgilere göre Microsoft, yeni ürünlerinin piyasaya sürmeyi kafasına koymuş görünüyor. Microsoft’un ortaklarından HP'nin önümüzdeki aylarda başka bir Windows 10 Mobile telefon başlatacağı konusunda söylentiler var. Görünüşe göre HP’nin yaklaşmakta olan akıllı telefonu, bir üst seviye ürün yerine orta segmentli bir cihaz olması bekleniyor.

HP'nin yeni akıllı telefonu, Elit x3 akıllı telefonuna göre Snapdragon 600 serisi çok daha düşük bir işlemci ile güçlendirilmiş olacak. Eğer HP, bu telefonu uygun bir fiyata sunmazsa, telefonun satış konusunda çok başarılı olacağı düşünülmüyor. Tahminimizce Snapdragon 835 gibi canavar bir işletim sisteminin kullanılmayacak olması da eksi bir durum olarak hanesine yazılacak.

zeynep-cercel
Zeynep ÇERÇEL
Tüm yazıları
Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitiren teknoloji sever, Samsung ve Apple davalarının meraklısı.. Sıkı bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanıcısı olup güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip eder. Zeynep, tecrübelerini ve birikimlerini geniş bir kitleye duyurmak istiyor. Bu nedenle Teknoport ailesini tercih etti. Burada sitenin yöneticiliğini yapmaya devam ediyor.